« Ožujak 2024 »

23. listopada 2019. - PROSLAVILI SMO 53. ROĐENDAN NAŠE ŠKOLE/23.октобра 2019. - ПРОСЛАВИЛИ СМО 53. РОЂЕНДАН НАШЕ ШКОЛЕ
Autor: Administrator , 26. 10. 2019.

23. listopada naša je škola proslavila svoj 53. rođendan i tim smo povodom svoj Dan škole proslavili bogatim i raznolikim programom.

Detalje ozračja, slavlja i zanimljivih radionica pogledajte u foto galeriji, a dio i na poveznici opširnije.

PRVI PANO

DRUGI PANO

Naš je program obilježavanja Dana škole započeo već u jutarnjim satima sportskim natjecanjima u kojima su svoje snage u nogometu i stolnom natjecanju odmjerili učenici naše škole s učenicima OŠ Draž i OŠ Negoslavci.

U poslijepodnevnim su satima, osim prigodne priredbe na kojoj su naši učenici predstavili svoje recitatorske, glumačke te pjevačko-plesačke talente, svi sudionici programa i gosti mogli sudjelovati u zanimljivim radionicama pod vodstvom naših nastavnika i gostiju. Svim zainteresiranim učenicima bile su ponuđene sljedeće radionice: Dramska radionica, Robotika, Time 4 English, Zabavna kemija, String art, Slama te Planetarij Eklata.

Dramsku je radionicu vodio poznati osječki glumac i ravnatelj Dječjeg kazališta Branka Mihaljevića iz Osijeka Ivica Lučić, a na njoj su se učenici mogli okušati u dramskim improvizacijama. Radionicu Robotike vodila je naša bivša učiteljica Informatike Olivera Stojaković. Zabavna kemija naziv je radionice koju je držala sveučilišna profesorica s Prehrambeno-tehnološkog fakulteta izv. prof. dr. sc. Dajana Gašo-Sokač, a učenici su mogli vidjeti zanimljive pokuse poput Zlatne kiše, Plave boce, Slonove surle, Čarolije boja kemije i Kemijskog kameleona. Na radionici Time 4 English koju je držala voditeljica Engleskog vrtića Lane iz Osijeka Danijela Žugec prvašići su, na zanimljiv način, kroz interaktivne radionice poput Twistera, Glazbene stolice itd., imali prilike učiti nove riječi na engleskom jeziku. Radionicu String art-a vodile su naše profesorice matematike i informatike Ljiljana Jeftimir i Milena Janković, a na njoj su učenici mogli pokazati umijeće izrade geometrijskih likova na drugačiji i zanimljiv način. U školskoj dvorani naše škole učenici i svi posjetitelji mogli su prisustvovati Radionici slame te Planetariju Eklata iz Splita. Radionicu slame vodio je umjetnik Nikola Faller poznat po izradi skulptura od slame pa su se na ovoj radionici i naši učenici mogli okušati u oblikovanju iste. Planetarij, mehaničko-optički prikaz neba i gibanja nebeskih tijela bio je postavljen u školskoj dvorani i pod kupolastim su balonom svi posjetitelji mogli uživati u pogledu na zvjezdano nebo, gledati njegovo prividno gibanje, gibanje planeta i drugih tijela Sunčeva sustava među zvijezdama, pomrčine itd.  Naš je program završio bogatom zakuskom za sve posjetitelje.

Kako su odaziv i zadovoljstvo sudjelovanjem u radionicama bili izvan očekivanja, nadamo se da ćemo nešto slično ponoviti i sljedeće godine.

Ravnateljica: Antonia Mioč, prof.

RADIONICA MATEMATIKA JE I  UMJETNOST - STRING ART

String art ima svoje korijene u aktivnostima krivulja koje je osmislila Mary Everest Boole krajem 19. stoljeća kako bi matematičke ideje (geometrija) bile dostupnije djeci. Poznata po svojim brojnim inovativnim idejama o poučavanju matematike praktičnom primjenom znanja i metoda koje kod djece razvijaju interes i ljubav prema znanosti.

Za sve one koji žele unijeti malo šarenila i ostaviti svoj trag u vizualnoj umjetnosti profesorice Ljiljana Jeftimir i Milena Janković pripremile su sve potrebne geometrijske materijale kako bi svatko izradio svoj vlastiti string i ponio ga doma za uspomenu na zanimljivo i edukativno druženje uz Dan škole.

String art je umjetnost vezenja koncem. Ima li to kakvih poveznica s matematikom? Znate li što su to parabola, hiperbola, elipsa i kružnica, sigurno ćete ih pronaći na radovima naših učenika. Oni vještiji u matematici pronaći će tangente, sjecišta pravaca, pramen pravaca. Učenici 7. b razreda izradili su prava mala umjetnička djela šivajući koncem oko pribadača na stiroporu ili oko točkica na geometrijskim uzorcima na raznobojnom hamer papiru .

Spajali su  matematiku i umjetnost.

Učenje geometrije i njezinih zakonitosti može biti zanimljivo i jako zabavno. Učenici su rado prihvatili izazov, a njihova mala istraživačka avantura iglom i koncem odvela ih je do čudesnog svijeta lijepih geometrijskih uzoraka i oblika.

Načinili smo i pano u holu školu kako bismo i ostalim učenicima, pa i roditeljima mogli približiti naše djelo.

RADIONICA: ZABAVNA KEMIJA

Kolaž fotografija s radionice s linkom: